В откриващия мач на турнира Атлетик 1996 (Враца) победи Игрис махала (Враца) със 7:1 (на полувремето 4:1). Символичните гости изненадващо поведоха в резултата с попадение на Николай Тодоров, но впоследствие актуалният шампион отбеляза седем безответни гола. С хеттрик се отличи Петко Петков, на два пъти точен бе Еманоил Каменов, веднъж се разписа Момчил Николов, а Игор Еремиев си отбеляза автогол.

Във втората среща опитният тим на Околчица (Моравица) се наложи над палавата формация на Ийст Бенгал (Мездра) с 3:1 (на полувремето 1:0). Цветослав Божинов-Гигса изведе моравчани напред в резултата с диагонален изстрел в 10-ата мин. на мача, а 8 мин. след почивката неостаряващият плеймейкър Валентин Лилов покачи на 2:0, отбелязвайки изключително красив гол от дистанция в стил Никола Котков.

Две минути по-късно Веселин Цеков намали на 2:1. Крайното 3:1 оформи Радослав Георгиев секунди преди последния съдийски сигнал на рефера Тихомир Тодоров-Сисо. С атрактивните си изяви на терена аплодисментите на публиката заслужи безподобният нападател на East Bengal Цветомир Цветков-Цапето, който тресна и една греда.

Тази вечер от 18:30 часа играят Последен танц (Мездра) - Искър 1923 (Роман), а от 19:30 ч. Скара бира - ВиК (Враца) от предварителна група "C".

Утре по същото време са двубоите от предваритeлна група "B" Ветераните (Крета) - Жулиените (Мездра) и Cashback Bulgaria (Мездра) - Ботевъ (Брусен).

В четвъртък, 25 май, са първите срещи от предварителна група "А" Миньор (Згориград) - ЛИВ (Мездра) и Нашенци-Пчелна майка (Враца) - Диема-2004 (Върбешница).