След равностойно първо полувреме без голове домакините откриха резултата в 47-та мин., когато удар на Пиер Пиеров бе избит от вратаря, но при добавката капитанът на малките монтанци Владислав Цеков-Каската не сгреши. Гостите изравниха от дузпа в 55-та мин. вкарана от Октай Хамдиев. Четвърт час по-късно със страхотен шут под гредата Пиеров отново изведе Монтана напред в резултата.

Столичани стигнаха до равенството в 89-та мин., когато удар на Галин Стоянов се отби от в крака на Коци Илиев и спря във вратата на Юлиян Весков. Със спечелената точка домакините, които от началото на сезона нямат загуба на собствен терен, събраха 17 точки, с които заема 11-то място в класирането с 5 победи, 2 равни мача и 6 загуби и 22-21 голова разлика. Септември запази третата позиция с 27 т