Баскетболистките на Цинкарна влязоха с по-голямо самочувствие в срещата, спечелиха първата и втората част, а в началото на третата поведоха с 16 точки разлика. Домакините обаче не се отчаяха и изиграха изключително силни последните 20 минути. Те не само успяха да стопят голямата преднина на съперника, а 3 минути и 17 секунди преди сирената стигнаха до пълен обрат след успешна атака на Димана Макариева за 76-75.

До края на зрителите в залата вече бе ясно кой ще е победител. Страхотен мач за Монтана направи словенският център Тина Требец, която вкара 35 точки плюс 9 борби. С дабъл-дабъл за българския шампион завършиха Матея Тавия - 12 точки и 14 асистенции и капитанката Макариева 10 т. плюс 10 борби. За Цинкарна с по 21 точки се отличиха Паулина Хелшлер и Андриона Кийс. Тейлър Диър добави 19 т. и 12 асистенци.

Монтана – Цинкарна (Целе) 84:79 (17-26, 18-23, 22-13, 27-17)

Монтана: Виктория Стойчева 8, Димана Макариева 9, Матея Тавич 12, Тина Требец 35, Христина Иванова 13 (Радостина Димитрова 3, Габриела Николова 2, Габриела Костова 2, Евгения Нацкина). Треньор: Стефан Михайлов.

Цинкарна: Снежана Богичевич 11, Маруша Сеничар 2, Паулина Хелшлер 21, Тейлър Диър 19, Андриона Кийс 21 (Мария Костуркова 3, Лариса Оцвирк 2, Марта Остич). Треньор: Дамир Гръгич.

Съдии: Владимир Вескович, Никола Милорадович, Стефан Чалич.

Зала: „Младост“ - 400 зрители.