Домакините убиха интригата още през първото полувреме, което спечелиха с 26 точки разлика – 43-17. През него гостите допуснаха 16 грешки, отстъпваха в борбата под двата коша и много неточен мерник.

Монтанчанки взеха останалите две част, но това не стигна и за по-почетна загуба. Матея Тавич бе най-полезна за Монтана с 14 т., 7 борби и 6 асистенции. За Цинкарна най-резултатна с 14 т. бе Паулина Хершлер.

Цинкарна Целе – Монтана 69:47 (23-8, 20-9, 15-18, 11-12)

Цинкарна: Снежана Богоевич 12, Александра Крошел, Маруша Сеничар 2, Паулина Хершлер 14, Тейлър Диър 11 (Марта Остич 11, Мария Костуркова 10, Лариса Оцвирк 5, Лея Дебеляк 4, Лана Шантел). Треньор: Дамир Гръгич.

Монтана: Виктория Стойчева 3, Радостина Димитрова 7, Матея Тавич 14, Тина Требец 12, Христина Иванова 3 (Габриела Николова 4, Габриела Костова 4, Евгения Нацкина). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Матео Павичич, Златко Галиот, Матия Екарт.

Зала: „Гимназия Целе център“ - 150 зрители.