Те имаха предимство в борбата под двата коша - 56 срещу 29 спечелени топки, но направиха твърде много грешки - 25 срещу 12. Именно след такива грешки гостите вкараха 18 точки.

През първото полувреме Цинкарна доминираше. След почивката монтанчанки започнаха да стопяват изоставането си и преди четвъртата част то бе сведено само на 3 точки - 45:48. Последните 10 минути бяха много оспорвани. 48 секунди преди сирената резултатът бе изравнен 58:58, но гостите успяха да отбележат в последвалата си атака.

Шерийз Уилямс се отличи с дабъл-дабъл за Монтана - 12 точки и 15 борби. Христина Иванова бе най-резултатна за домакините с 19 точки, а капитанката на отбора Димана Макариева отбеляза едва 4 точки, но пък спечели цели 14 борби. За победителките Блажа Чех бе най-полезна с 12 точки, по 10 добавиха Мойца Йеленц и Марта Остоич.

Монтана – Цинкарна (Целе) 58:60 (10-16, 16-19, 19-13, 13-12)

Монтана: Виктория Стойчева, Шериз Уилямс 12, Димана Макариева 4, Снежана Аксич 15, Христина Иванова 19 (Изабела Рамона 8, Габриела Николова,Александра Петрова, Евгения Нацкина).

Цинкарна: Мийца Йеленц 10, Блажа Чех 12, Маруша Сеничар 3, Снежана Богичевич 9, Марта Остоич 10 (София Гбемутор 5, Зоя Щирн 5, Сара Гарич 4, Ана Нуша Анжич).

Съдии: Надия Пеля, Хасан Байгорич.

Зала: „Младост - без публика.