Монтанчанки тръгнаха вихрено веднага след почивката и направиха силна серия от 14-4, която се оказа решаваща за крайния изход от мача. Въпреки, че в минута преди сирената резултатът бе равен – 69:69, с кош на Димана Макариева и с две точки от линията за наказателен удар на Христина Иванова гостите подчиниха съперника си. Бразилката Изабела Рамона бе над всички в състава на Монтана с 21 точки и 8 борби. За Берое Теодора Динева бе най-резултатна със 17 точки.

Берое – Монтана 71:76 (18-16, 19-18, 14-19, 20-23)

Берое: Теодора Динева 17, Виолина Кочева-кап. 16, Жаклин Златанова 13,Матея Тавич 2, Сара Бут 2, (Гергана Иванова 13, Радостина Димитрова 5, Петя Бояджиева 3, Карина Константинова, Деана Стояновска). Треньор: Татяна Гатева.

Монтана: Виктория Стойчева 6, Изабела Рамона 21, Димана Макариева-кап. 9, Снежана Алексич 8, Христина Иванова 19 (Александра Петрова 7, Евгения Нацкина 4, Габриела Николова 2). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Ивайло Ресиловски, Гергана Стоянова.

Зала: „Общинска“ - без публика.