Домакините изиграха добър мач и водеха през цялото време. Те взеха аванс от 9 точки след първата част - 15:6. През вторите 10 минути разликата стигна 12 точки, но до почивката Войводина 021 намали до 7 пасива си и резултатът бе 36:29 в полза на Монтана 2003. Второто полувреме започна със серия от 13:0 за домакините, а третата четвърт приключи при 60:38. До края на срещата Монтана 2003 контролираше събитията на терена. Най-голямата разлика в двубоя достигна 26 точки.

Най-резултатна за Монтана 2003 беше Димана Георгиева с дабъл-дабъл - 18 точки и 14 борби. Христина Иванова завърши със 17 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Марая Кинг реализира 16 точки и овладя 13 борби.

За Войводина 021 най-полезна беше Сара Лумис с 21 точки и 9 борби.

В Адриатическата лига за Монтана 2003 предстоят два мача срещу словенския Триглав в зала "Младост" на 7 и 8 февруари.

Източник: sportal.bg