Домакините от Словения доминираха през целия мач, повеждайки още след първата четвърт с 26:12. Във втората баскетболистките на Монтана 2003 реализираха само 4 точки срещу 18 за противника и изостанаха с 16:44 до почивката. И през второто полувреме Монтана 2003 не намери начин да намали съществено пасива си и преди последните 10 минути изоставаше с 35:60.

Най-резултатна за българския тим бе Марая Кинг с 14 точки и 4 борби, а за Цинкарна Целе Исабела Лира Рамона реализира завърши с 24 точки, 9 борби и 5 асистенции.

Поражението е второ поредно за състезателките, водени от старши треньора Мануел Марков, след загубата от Берое със 75:79 точки в българския шампионат. В следващия си мач в Адриатическата лига Монтана 2003 приема Пламен Пожега от Хърватия на 15 декември.

Източник: sportal.bg