За разлика от предишните четири срещи този път монтанчанки доминираха от първата до последната минута. Домакините започнаха мача със серия от 11:1 и продължиха да мачкат своя съперник, като в третата част отвориха огромна разлика от 25 точки.

И петте баскетболистки от титулярната петица на домакините завършиха с двуцифрен актив. Радостина Димитрова бе най-резултатна с 20 точки, като към тях добави 7 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки. Христина Иванова се отличи с 19 точки, а с 16 точки завърши капитанката на отбора Димана Макариева.

За Берое капитанката Виолина Кочева се отчете с 15 точки, а една по-малко от нея вкара Карина Константинова.

Беройки получиха сребърните медали от президента на Българската федерация по баскетбол Баскетбол Георги Глушков. Кметът на Монтана Златко Живков пък награди победителките.

Монтана 2003 - Берое (Стара Загора) 84:64 (24:10, 19:23, 22:10, 19:21)

Монтана 2003: Виктория Стойчева 11, Радостина Димитрова 20, Цветомира Шаренкапова 10, Димана Макариева 16, Христина Иванова 19 (Габриела Костова 8, Мария Желязкова, Надежда Симеонова, Дебора Филипова). Треньор: Стефан Михайлов.

Берое (Стара Загора): Карина Константинова 14, Виолина Кочева 15, Милена Томова 7, Христина Тютюнджиева, Гергана Иванова 9 (Радослава Бъчварова 9, Теодора Динева 6, Петя Бояджиева 2, Александра Н. Петрова 2, Габриела Николова). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Владимир Цеков, Венцислав Великов, Николай Цинцарски.

Зала "Младост" - Монтана: 800 зрители.