Гостите започнаха по-добре мача и при втората си по-опасна атака поведоха. Това стана в 8-та мин., когато след центриране от ляво на Греъм Кери Реян Сенхаджи си отбеляза автогол. Последваха няколко пропуска на футболистите в червени атаки. Вратарят на домакините Марин Орлинов също направи няколко отлични спасявания.
В края на полувремето монтанци заиграха по-уверено и в 37-та мин. капитанът Иван Михов от стреля фал над вратата. Две минути преди почивката Владимир Айтов преодоля Амос Юга влезе в наказателното поле и върна топката към непокрития Стефан Каменов, но ударът му премина на метър от лявата греда.

И второто полувреме започна с натиск на ЦСКА, а вратарят на Монтана отрази последователни удари на Ахмед Ахмедов, а по-късно и на влезлия като резерва Джером Синклер. В 76-та мин. обаче Орлинов бе безпомощен, след като Тиаго изведе Али Соу зад защитата на домакините и той не сгреши за 0:2. Веднага след като изпълниха център монтанци върнаха един гол. Вкара го Николай Минков, а асистенцията бе на Сергей Георгиев от ляво. В самия край на мача Георгиев и Николай Цветков-Демона пропуснаха да изравнят.

Монтана – ЦСКА 1:2

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов-кап., 24. Давид Кики, 5. Раян Сенхаджи, 20. Димитър Илиев, 23. Сергей Георгиев, 10. Владимир Айтов (78-Йордан Йорданов), 9. Билал Бари, 22. Стефан Каменов (64-16. Николай Цветков), 11. Николай Минков. Треньор: Светлан Кондев.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику (90-26. Валентин Антов), 28. Пламен Гълъбов, 21. Амос Юга, 7. Енрике Рафаел (70-24. Джером Синклер), Ахмед Ахмедов (70-3. Жеверсон), Али Соу, 20. Тиаго Родригез (87-10. Стефано Белтраме), 8. Греъм Кери (87-30. Георги Йомов). Треньор: Даниел Моралес.

Голмайстори: 0:1 Раян Сенхаджи (8-автогол), 0:2 Али Соу (76), 1:2 Николай Минков (77).

Главен съдия: Драгомир Драганов.

Асистенти: Мартин Маргаритов, Станимир Илков.

Жълти картони: Давид Кики, Стефан Каменов (Монтана); Брадли Мазику, Амос Юга (ЦСКА).

Стадион: „Огоста” - пред празни трибуни.