Ботев (Враца) ще срещне шампиона Лудогорец (Разград) в първия кръг от турнира за Купата на България. Това отреди тегления днес в столицата жребий. Врачани ще приемат на 20 септември участника в групите на Шампионската лига на стадион "Христо Ботев" в областния град.

През миналата година Лудогорец отново гостува в региона, но на четвъртодивизионния Локомотив 1929 (Мездра). Тогава шампионите спечелиха с 5:0 и се класираха за следващия етап.

В този кръг участват всички тимове от Първа лига, 14-те тима от Втора лига и 4-те представители на Зоналните съвети на БФС от предварителната фаза.

Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.