В 12-ата минута, бившият футболист на „Ботев“ и настоящ централен нападател на „Царско село“, Мирослав Будинов стреля към вратата на Красимир Костов, но ударът бе неточен. Малко по-късно отново „царете“ направиха пропуск. Този път неточен бе Ивайло Марков.

В 37-минута падна първото попадение в мача. Даниел Генов откри резултата и сложи край на сухата мрежа за домакините, които бяха без допуснат гол от началото на сезона.

В началото на втората част домакините бяха близо до изравняване, но Мирослав Будинов прати топката встрани от вратата.

В 56-ата минута капитанът на „Ботев“ Даниел Генов покачи на 2:0, отбелязвайки с удар от границата на наказателното поле.

Девет минути по-късно състава на Любо Пенев върна един гол. Бранителят Мартин Кавдански реализира, след като Хулио Родригес стреля с глава, но кълбото се отби в гредата. Топката попадна в Кавдански, който я прати в мрежата, оформяйки крайния резултат 1:2.

След този кръг "Ботев" е на 9-то място с актив от 7 точки, а "Царско село" - пети, с 9 точки.

В следващия кръг врачани приемат тима на "Монтана". Дербито на Северозапада е на 25-ти септември, от 18:45 часа.

„Царско село“: Пласид,Кавдански,Марков, Мечев, Будинов, Галчев, Васев, Божинов, Дилан, Родригес, Сисе
старши треньор: Любослав Пенев

„Ботев“ (Враца): Костов, Н’Диайе, Зехиров, Керчев, Узунов, Генов,Буров, Миланов, Лагоа, Атанасов, Том
старши треньор: Антони Здравков