Врачани тръгнаха смело в атака още след началния съдийски сигнал и в 10-та мин. откриха резултата. Тогава след разбъркване в наказателното поле на гостите топката стигна до Петър Атанасов и бившият нападател на Монтана я прати в мрежата на направилия невероятен мач вратар Марин Орлинов. Стражът на монтанци демонстрира класа и спаси цяла дузина опасни удари отправени към неговата врата от близко и по-далечно разстояние.

След почивката футболистите на Монтана поизравниха игра и чрез Борислав Дамянов и Айкут Рамадан можеха да стигнат до изравнителен гол. Пропуск за домакините пък направи Атанасов, който от фаул в 67-та мин. изпрати топката в напречната греда. Четири минути по-късно Йордан Йорданов смълча стадиона. Тодор Колев центрира в наказателното поле, където Владимир Айтов спечели въздушния двубой със защитник на Ботев и подаде на Йордан Йорданов, който стреля под гредата за 1:1.
В оставащото до края време домакините натиснаха, но вратарят на монтанци отново бе блестящ под рамката. Орлинов обаче бе безпомощен в 87-та мин., когато Деян Иванов засече с глава центриране от фаул на Йордан Апостолов и изпрати топката във вратата вдигайки на крака 8000 зрители на стадион „Христо Ботев”.

Ботев (Враца) – Монтана 2:1

Ботев: Александър Любенов, Атанас Фиданин, Деян Иванов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов-кап. (85-Борислав Борисов), Иван Колев (90+2Атанас Димитров), Иво Харизанов (77-Андреас Васев), Йордан Апостолов, Кристиян Григоров, Петър Атанасов, Спас Георгиев. Треньор: Сашо Ангелов.

Монтана: Марин Орлинов, Тодор Колев, Кристиян Димитров (78-Тони Тасев), Сава Савов, Стефан Цонков-кап., Християн Илиев (34-Владимир Айтов), Борислав Дамянов, Йордан Йорданов, Айкут Рамадан (89-Атанас Илиев), Саргис Шахинян, Александър Манолов. Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: 1:0 Петър Атанасов (10), 1:1 Йордан Йорданов (71), 2:1 Деян Иванов (87).

Главен съдия: Владимир Вълков.

Асистенти: Дениз Соколов, Светослав Енчев.

Жълти картони: Атанас Фиданин, Деян Иванов (Монтана); Борислав Дамянов, Тони Тасев(Монтана).

Стадион: „Христо Ботев” - 8000 зрители.