Началото на двубоя се забави около 5 минути заради проблем с мрежата на една от двете врати.

Още в първата минута гостите имаха възможност да отбележат гол. Али Соу проби през Илия Миланов и стреля, но Красимир Костов изби в корнер. След ъгловия удар не последва нищо опасно.

Пет минути по-късно врачани получиха правото да изпълнят свободен удар след нарушение срещу Даниел Генов. Зад топката застана капитанът на „Ботев“ Христо Златински, който прати кълбото в обсега на Густаво Бусато.

„Червените“ откриха резултата в 17-ата минута чрез Рафаел Енрике, след асистенция на Греъм Кери. Двубоят бе номер 50 за Енрике, а попадението – 6 с екипа на столичани.

В 22-ата минута „армейците“ бяха близо до удвояване на резултата, но новото попълнение на домакините Димитър Буров изчисти удар на Кери от голлинията.

В края на първата част Атанас Зехиров напредна отдясно и центрира към наказателното поле. Вратарят на гостите Бусато изби топката, но тя попадна у Даниел Генов, който от близка дистанция прати кълбото в мрежата за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на гостите. Въпреки това домакините бяха близо до повеждане в резултата. В 54-ата минута Петър Атанасов шутира от границата на наказателното поле, но Густаво Бусато парира удара.

В 73-ата минута Али Соу получи топката пред наказателното поле. Въпреки че бе хванат от Керчев, гамбиецът успя да се пребори и да прати топката над Костов, правейки резултата 1:2.

До края на двубой не се стигна до нови попадения и срещата завърши 1:2 в полза на гостите от София.

„Ботев“: Костов, Зехиров, Добрев, Керчев, Буров, Миланов, Ивайлов (45`Гаджев) Златински(79`Узунов), Генов, Ненов, Атанасов (70`Том)
старши-треньор: Антони Здравков

„ЦСКА“: Бусато, Турицов, Матей, Антов(к.),Жеферсон (45`Занев), Санкаре (57`Белтраме), Юга, Енрике(81`Кейта), Тиаго(81`Ахмедов), Кери(57`Йомов), Соу
старши-треньор: Стамен Белчев

Главен съдия: Георги Кабаков
Асистенти: Мартин Маргаритов и Диян Вълков
Четвърти съдия: Ивелин Занев
Съдийски наблюдател: Иван Вълчев