В 5-та мин. гостите пропуснаха да открият резултата, но вратарят Марин Орлинов спаси удара с левия крак на Андерсон Кордейро. В 23-та мин. пред Балджийски се откри чиста възможност, но той стреля твърде слабо. Царете поведоха в 31-та мин., когато Александър Башлиев вкара с глава в собствената си врата след центриране от корнер. Пет минути по-късно Иван Михов не прецени добре силно изритана топката, която стигна до Стефан Христов, а той преодоля вратаря и покачи.

Срещата бе прекъсната на почивката заради силен сняг и липса на червена боя, с която да бъдат начертани линиите по терена. След като такава бе намерена главният съдия Георги Кабаков поднови мача след един час закъснение. В 49-та мин. Бари Билал намали изоставането на домакините, след асистенция на Сергей Георгиев. Малко след това Тони Тасев тества рефлексите на Джони Пласид от фаул. В 64-та мин. Монтана изравни след автогол. Мартин Кавдански изрита топката в крака на своя съотборник Антонио Георгиев и тя влезе във вратата.

Само три минути по-късно Дилан Мартенс с мощен удар опъна мрежата на Марин Орлинов за 2:3. Мартин Кавдански отново направи разликата два гола в 83-та мин. изведен очи в очи с вратаря. В добавеното време Владимир Айтов оформи крайния резултат.

Монтана – Царско село 3:4

Монтана: 1.Марин Орлинов, 25.Александър Башлиев (73-19.Росен Кръстев), 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики, 15.Преслав М. Петров, 20.Димитър Илиев (81-10.Владимир Айтов), 8.Тони Тасев, 21.Борислав Балджийски (46-23.Сергей Георгиев), 9.Бари Билал, 16.Николай Цветков (46-13.Йордан Йорданов), 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

Царско село: 30.Джони Пласид, 4.Ивайло Марков, 3.Мартин Кавдански, 17.Реян Даскалов-кап., 93.Иван Бандаловски (65-44.Дилян Георгиев), 20.Лъчезар Балтанов, 6.Антонио Георгиев, 11.Андерсон Кордейро (52.-22.Луис Ферейра), 21.Емануил Манев, 98.Стефан Христов (78-9.Николай Будинов), 25.Уесли Мартенс (78-8.Панайотис Лука). Треньор: Любослав Пенев.

Голмайстори: 0:1 Александър Башлиев (31-автогол), 0:2 Стефан Христов (36), 1:1 Бари Билал (49), 2:2 Антонио Георгиев (64-автогол), 2:3 Дилан Мартинес (67), 2:4 Мартин Кавдански (83), 3:4 Владимир Айтов (90+2).

Главен съдия: Георги Кабаков.

Асистенти: Мартин Маргаритов, Диян Вълков.

Жълти картони: Николай Цветков (Монтана); Антонио Георгиев, Емануил Манев, Стефан Христов, Уесли Мартенс, Панайотис Лука (Царско село).

Стадион: „Огоста” - пред празни трибуни.