Домакините от Селановци поведоха с „гол от съблекалнята”, след като още в първата минута на мача централният нападател Майкъл Мариянов се разписа за 1:0. В края на първото полувреме Александър Лазаров възстанови равенството, а след почивката мездренчани стигнаха и до пълен обрат - победния гол отбеляза Теодор Вишински 15-на минути преди последния съдийски сигнал.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Ботев (Враца) 0:7, Чавдар 1957 (Бяла Слатина) - Любимец (Търнава) 1:3 и Торпедо 2004 (Борован) - Скала 2015 (Оселна) 4:0.

Начело в класирането, един кръг преди края на есенния полусезон, е Ботев (Враца) с 22 точки, следван от Дунав 2016 (Селановци) с 16 т. Трето-четвърто място делят Любимец (Търнава) и Локо (Мездра) с по 15 т.

В последния кръг от първия дял на шампионата децата на ОФК Локомотив приемат Чавдар (Бяла Слатина). Двубоят е в събота от 10:00 часа на градския стадион.

Междувременно юношите младша възраст на Локо (Мездра) направиха реми у дома в последния есенен кръг от зоналното първенство в по-горната възрастова група - U17. Те завърши наравно - 1:1, с Първа атомна (Козлодуй), наставник на която е бившият играч на „железничарите” Николай Ганчев.

През първото полувреме мездренчани доминираха на терена, пропуски обаче направиха Росен Крумов, Васил Петровски и Кристиян Илиев. Десетина минути след почивката козлодуйчани поведоха чрез Емануел Недялков, който се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините. 15-на минути по-късно с изстрел извън пеналта голмайсторът на отбора Васил Петровски върна „червено-черните” в мача - 1:1. До края на срещата локомотици можеха да стигнат и до пълен успех, но Тони Христов пропусна на два пъти сам срещу вратаря на гостите.

Юношите младша на Локо (Мз) бяха в състав: Цветомир Николов, Георги Иванов, Славян Бойков, Петър Петков, Кристиян Илиев, Ерик Тронков, Милен Иванов, Кристиян Кирилов (кап.),Любослав Валентинов, Росен Крумов и Васил Петровски. През второто полувреме в игра влязоха Тони Христов, Паоло Петков и Росен Иванов.

В другите срещи от кръга Ботев (Враца) победи като гост Ком (Берковица) с 1:0, а Кариана (Ерден) се наложи над Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 3:2. Ботев (Криводол) по програма почиваше.

Есенен първенец e Ботев (Враца) с 22 т., пред Чавдар (Бяла Слатина) с 16 т. и Ком (Берковица) с 14 т. Четвърта е Кариана (Ерден) с 13 т., а юношите на Локо (Мездра) са пети с 10 т. и голова разлика 10:13 - актив, натрупан след 2 победи, 4 ремита и 3 загуби.

Шампионатът в Зона "Враца" при младшата ще бъде подновен напролет.