© atletikabg.com

В конкуренцията на 13 състезателки от 7 клуба 17-годишната възпитаничка на треньора Йоло Николов финишира втора в бягането на една обиколка при девойките под 20 г. Родената в Берковица атлетка пробяга дистанцията за 59.4 сек., което е нейно лично постижение в тази дисциплина. Победи Ванеса Янкова (КЛАСА) с 58.4 сек., а трета се нареди Андреа Савова (Спортико - София) с 60.0 сек.

Това е вторият медал на Дева-Мария Драгиева от началото на сезона на открито на писта. В началото на май тя беше най-бърза на 800 м при девойките старша възраст на Третия мемориален турнир "Григор Христов-Гришата" с време 2:23.80 мин.

Този уикенд, 16 и 17 юни, Дева-Мария Драгиева ще стартира на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. в София, където е заявила участие в три дисциплини - 400, 800 и 1500 м.

Междувременно през почивните дни в столицата се проведе Националният шампионат за момичета и момчета под 14 г. В него взеха участие две състезателки на СК Атлет (Мездра), възпитанички на треньора Дилян Маринов, които се съревноваваха в четирибоя (60 м, скок на дължина/ скок на височина, 60 м с пр. и 600 м/ гюле).

Много добре се представи 13-годишната Ива Митова, която зае 22-о място от 139 състезателки. Тя събра 196 точки, като записа лични постижения и в четирите дисциплини: 9.19 сек. на 60 м, 4,40 м в скока на дължина, 11.10 сек. на 60 м с пр. и 1:56.02 мин. на 600 м.

Другата представителка на мездренския клуб - 10-годишната Мелани Венциславова, се нареди на 68-о място със 153 т.: 9.14 сек. на 60 м, 3,42 м в скока на дължина, 12.12 сек. на 60 м с пр. и 1:56.61 мин. на 600 м.

Шампионка в четирибоя при момичетата под 14 г. стана Елизабет Шевченко (Маратонец - Бургас) с 245 т., следвана от Вержиния Костадинова (СКЛА Добруджа - Добрич) с 242 т. и Христина Койнова (Супер спорт - Варна) с 238 т.