На 1500 м 16-годишният Иван Драгановски финишира пети в най-силната серия с време 4:37.60 мин., което е с около 7 секунди по-добро от досегашното му върхово постижение в зала в тази дисциплина (4:44.56 мин.). Така той се нареди на шесто място в крайното класиране. Шампион стана Еркан Низам (Евър - Варна) с 4:19.89 мин.

© Илиан Телкеджиев, lap.bg

В другата дисциплина, в която стартира - 800 м, Драгановски също подобри личното си постижение. Той пробяга дистанцията за 2:11.75 мин., което е с около 3 секунди под досегашния му върхов резултат (2:14.78 мин.). Това му отреди седмо място в крайното класиране от 29 стартирали състезатели. Златния медал заслужи Гени Семковски (Тракия 96 - Пловдив) с 2:03.18 мин.

Много добре се представи и 14-годишната Силвия Йолова, която също направи две поправки на личните си постижения. В спринта на 60 м, в който стартираха 62 атлетки, Силвия финишира първа в една от 12-те серии. Тя спря хронометъра на 8.51 сек., коригирайки своя върхов резултат досега с 9 стотни. Това й отреди 23-о място в крайното класиране в дисциплината. Във финалното бягане победи Мария Симовска (СК Спортико - София) със 7.84 сек.

В скока на дължина, в който участваха 39 състезателки, Йолова също записа личен резултат - 4.63 м, с което зае 19-о място в тази дисциплина. Титлата спечели Александра Начева (Ботев - Пловдив) с 5.91 м.

Този уикенд, 27 и 28 януари, столичната зала "Асикс Арена" е домакин на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. (старша възраст). В него ще вземат участие двама подрастващи състезатели на мездренския клуб - миналогодишната шампионка на 1500 м при девойките младша Дева-Мария Драгиева и Иван Драгановски. Те ще бягат на 800 и на 1500 м.

Митко Ценов, който се стреми да покрие норматива (3:39.50 мин.) за Световното първенство в Бирмингам в началото на март, ще стартира извън класирането на 1500 м. Пейсмейкъри ще му бъдат неговият треньор Йоло Николов и съотборникът му Иво Балабанов.