По-малкият брат на Иво - Мартин Балабанов (на снимката по-долу крайният вдясно, №2562), спечели бронзов медал в същата дисциплина. 17-годишният благоевградчанин, който тази зима стана шампион на България на 3 000 м в зала при юношите под 18 г., спря хронометъра на 10:45.35 мин. Победител на 3000 м с пр. при юношите под 20 г. стана Еркан Низам (Евър - Варна) с време 10:01.23 мин., следван от Валентин Вълканов (Супер спорт - Варна) с 10:12.20 мин.

В другата дисциплина, в която стартира - 1500 м, Мартин Балабанов завърши седми с 4:19.83 мин., а неговият съотборник Иван Драгановски остана 14-и с 4:33.74 мин. Титлата в тази дисциплина заслужи Гени Семковски (Тракия 96 - Пловдив) с 4:02.70 мин. В бягането на 800 м Иван Драгановски се нареди 12-и с време 2:06.67 мин., а най-бърз в тази дисциплина отново беше Гени Семковски (Тракия 96 - Пловдив) с 1:56.24 мин.

© Илиан Телкеджиев, lap.bg

В същата дисциплина, но при девойките старша възраст, единствената представителка на мездренския клуб в шампионата при дамите под 20 г. - Дева-Мария Драгиева, донесе още един бронзов медал за Атлет - Мездра. 18-годишната атлетка от Берковица пробяга дистанцията за 2:27.21 мин., което е със 7.58 секунди по-слабо от нейното лично постижение на открито (2:19.63 мин.), регистрирано на Националния шампионат за младша възраст през 2017 г., където тя спечели златен медал. Шампионка на 800 м стана Лиляна Георгиева (СК Актив 2013 - Пловдив) с 2:09.62 мин.

© Снимки: Илиан Телкеджиев, lap.bg

В другата дисциплина, в която участва - 1500 м, Дева-Мария Драгиева се класира на осмо място с 5:17.55 мин., а златния медал спечели Елица Тодорова (Средногорски атлет - Пирдоп) с 4:37.08 мин.

Снимки: Илиан Телкеджиев, lap.bg