© atletikabg.com

Митко Ценов дублира титлата си от миналата година при мъжете. Той пробяга 10-километровата дистанция за 31:21мин. Втори - на 11 секунди след него, финишира неговият треньор Йоло Николов с 31:32 мин., а трети е Стоян Владков ("Дунав" - Русе) с 32:08 мин.

Иво Балабанов отново триумфира при младежите под 23 г., които се съревноваваха на 8 000 м. 21-годишният атлет от Благоевград победи с 25:15 мин., като изпревари с 21 секунди Християн Стоянов ("Дунав" - Русе) - 25:36 мин., и с цели 45 секунди Георги Гергов ("Стратеш Атлетик" -Ловеч) - 26:00 мин.

Много силно бягане направи и 11-годишната Мелани Венциславова, която остана само на 10 секунди от медалите в най-масовия старт - на 2 000 м при момичетата под 16 г. Мелани, която вече тренира под ръководството на Митко Ценов, завърши четвърта от 36 подрастващи атлети с време 7:35 мин.

Шампионката при девойките младша от миналата година Дева-Мария Драгиева се нареди пета на 4 000 м девойките старша с време 15:47 мин., а Иван Драгановски - десети на същата дистанция при юношите младша с 14:16 мин. Рая Лалова не завърши на 3 000 м при девойките младша.

Шампионатът на България бе квалификация за определяне състава на националния отбор за Балканиадата по крос кънтри на 4 ноември в Ботосани, Румъния. Квота за участие нея заслужиха трима състезатели на "Атлет" (Мездра) - Митко Ценов и Йоло Николов при мъжете, както и Иво Балабанов при младежите под 23 г.