В началото на второто полувреме левият бек Раиф Мурадов само в разстояние на една минута си изкара два жълти и червен картон. Останали с човек по-малко на терена, футболистите на Монтана се върнаха в защита, а вратарят Христо Иванов отчая нападателите на домакините с отличните си прояви под рамката.

В 76-ата мин. Петър Атанасов пропусна отлична възможност да вкара втори гол за монтанци, като от няколко метра изпрати топката в напречната греда. Отборът на Дунав също удари една греда, а девет минути преди края на мача все пак успя да изравни. Тогава влезлият като резерва Васил Шопов бе оставен непокрит на далечната греда и с удар покрай вратаря донесе точката на русенци.

Дунав (Русе) - Монтана 1:1

Дунав: 1. Мартин Луков, 66. Искандар Джалилов, 4. Петър Патев, 22. Михаил Милчев, 28. Атанас Атанасов, 11. Диян Димов-кап., 8. Ивайло Раденцов (42-10. Васил Шопов), 94. Юлиян Ненов, 18. Антон Недялков (84-7. Николай Колев), 6. Самир Аясс (65-77. Бранимир Костадинов), 9. Мирослав Будинов. Треньор: Веселин Великов.

Монтана: 1. Христо Иванов-кап., 23. Гийерме да Соуса-Шоко, 3. Иван Михов, 13. Раиф Мурадов, 19. Юлиян Чапаев, 5. Антон Полюткин (86-9. Атанас Илиев), 6. Тихомир Трифонов, 8. Георги Коруджиев (68-24. Фернандо да Силва), 11. Андреас Васев 28. Маркос Маркиньос (74-10. Петър Атанасов), 22. Сергей Георгиев. Треньор: Атанас Джамбазки.

Голмайстори: 0:1 Иван Михов (9), 1:1 Васил Шопов (81).

Главен съдия: Тихомир Алексов.

Асистенти: Веселин Мишев, Драгомир Милев.

Допълнителни асистенти: Станислав Ставров, Георги Гинчев.

Жълти картони: Раиф Мурадов, Антон Полюткин, Андреас Васев (Монтана).

Червен картон: Раиф Мурадов (Монтана).

Стадион: "Лудогрец арена” в Разград - 400 зрители.