Първата контрола се изигра между юношите младша, родени през 2004/2005 година на "Локомотив" (Мездра) и "Ботев" (Враца). След първия съдийски сигнал, възпитаниците на Стоян Стоянов започнаха по-активно и за кратко наложиха териториален превес. Постепенно обаче гостите от „Ботев” изравниха темпото и притиснаха малките „железничари” в собствената им половина, което доведе до първата сериозна опасност пред една от двете врати. Футболист на гостите излезе сам срещу стража на домакините, но Станимир Николов изби. При направената добавка, защитник на червено-черните изби кълбото от голлинията. Натискът на гостите продължи и в края на първата част откриха резултата чрез Божидар Христов.

Второто полувреме започна с подчертан натиск на гостите, при който юношите на Мездра се огънаха, и грешките в отбрана зачестиха. В средата на полувремето се опитаха да заиграят на контра, но играта им бе хаотична и неорганизирана.

Логичното се случи в края на мача, когато гостите отбелязаха второ попадение, с което затвърдиха по-добрата си игра. Попадението реализира Янислав Тонов.

Съставът на „Локомотив”: Станимир Николов, Цветелин Иванов, Християн Ангелов, Камен Каменов, Константин Здравков, Патрик Поповски, Александър Лазаров, Виктор Митренски, Божидар Аврамов, Адриан Найденов, Йоан Цанев, (Иван Петров).

Втората среща между юношите 2007 на „Локомотив” и връстниците им от „Ботев” (Враца), бе значително по-зрелищна и по-резултатна. Треньорът даде шанс на пет момчета от по-малките, набор 2010.

През първото полувреме момчетата на Владимир Найденов стояха по-добре на терена и превъзходството им бе изразено с двата гола на Стилиян Илиев. След почивката обаче, врачани показа хъс за победа, натиснаха и с две бързи попадения успяха да изравнят резултата.

Равенството амбицира гостите, които се хвърлиха в атака, и направиха пълен обрат, оформяйки крайното 4:2 в тяхна полза. В състава на домакините отсъстваха поради контузии капитанът Владимир Йолов, Тихомир Кръстев, Алекс Петровски и Илиян Тошев.

Локомотивци играха в следния състав: Никълас Николов, Иван Цолов, Емил Желев, Борислав Цветков, Марчело Атанасов, Велислав Недялков, Стилиян Иванов, Християн Цоцовски, Тонислав Колев,Константин Росенов и Златомир Георгиев (Християн Петровски, Теодор Симеонов, Калоян Каменов, Михаил Карашлийски, Иван Русев)

Следващите проверки са утре. Първата е от 10:00 часа, когато децата на „Локомотив” излизат срещу „Дунав” (Селановци), по-късно е срещата между старшата възраст на „железничарите” и "Ботев" (Брусен).

В неделя момчетата на Стоян Стоянов ще се изправят срещу "Атлетик" (Козлодуй). Двубоят на помощното игрище на стадион "Локомотив" е от 12:00 часа.