В първия двубой домакините от ОФК Локомотив (Мездра) загубиха от Първа атомна (Козлодуй) с 0:4. Възпитаниците на треньора Цветомир Събков започнаха по-активно мача и още в самото начало можеха да поведат в резултата чрез Никола Маринов - на два пъти и капитана на отбора Виктор Йолов, които отправиха опасни удари. Противно на футболната логика гостите поведоха в 9-ата мин., когато Мартин Красимиров се възползва от грешка на вратаря на "червено-черните" Никълас Николов и се разписа за 0:1. Малко по-късно Виктор Йолов стеля от границата на наказателното поле в напречната греда.

Пет минути след почивката централният нападател на козлодуйци Ивайло Методиев излезе сам срещу противниковия вратар и покачи на 0:2. В 25-ата мин. след хубав самостоятелен пробив отново Методиев направи преднината на гостите класическа - 0:3.

Минута по-сетне малките локомотивци получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка в пеналта, но Виктор Йолов стреля на сантиметри от десния страничен стълб. Впоследствие гостите също пропуснаха 11-метров наказателен удар, при който голмайсторът Ивайло Методиев би в напречната греда.

Крайното 0:4 оформи капитанът на тима от крайдунавския град Янислав Йотов секунди преди края на втората част.

ОФК Локомотив U9/10 (Мездра) започна в следния титулярен състав: Никълас Николов, Пламен Миловски, Кристиян Вишински, Радослав Пенчев, Стилян Илиев, Никола Маринов и Виктор Йолов (кап.). Впоследствие в игра влязоха Иван Цолов, Калин Атанасов, Владимир Йолов, Златомир Георгиев, Томас Мехмед, Пламен Миловски и Симеон Маринов. В разширения състав бяха също Константин Цолов, Калин Атанасов, Мартин Тодоров и Цветомир Иванов.

В останалите две срещи от турнира Чавдар I (Бяла Слатина) победи Ботевъ (Брусен) с 5:2, а в дербито на кръга Чавдар II (Бяла Слатина) малко изненадващо се наложи над досегашния лидер Ботев (Враца) с 10:6.

Начело в класирането в Зона "Враца" при децата, родени през 2007/ 2008 г., са Първа атомна (Козлодуй), Чавдар II (Бала Слатина) и Ботев (Враца) с равен брой точки - по 9. Четвърти е Чавдар I (Бяла Слатина) с 6 т., следван от ОФК Локомотив (Мездра) с 3 т. и Ботевъ (Брусен) без спечелена точка.

Домакин на следващия, последен есенен кръг е Ботевъ (Брусен). Турнирът ще се проведе на 26 ноември (неделя). Съперници в него ще бъдат: Ботевъ (Брусен) - ОФК Локомотив (Мездра), Първа атомна (Козлодуй) - Ботев (Враца) и Чавдар I - Чавдар II (Бяла Слатина).