Мачът започна с домакински натиск и в 12-ата минута Сергей Георгиев откри резултата с прецизен шут в долния ляв ъгъл. Последваха пропуски на Борислав Дамянов и Иван Михов и на Красен Трифонов от гостите.

След почивката и в двата отбора бяха направени по две смени, монтанци продължиха да доминират и в 51-ата минута централният защитник Стефан Цонков засече с глава центриране от корнер и покачи на 2:0.

Горнооряховските "железничари" се върнаха в мача в 70-ата минута, когато Георги Колев бе спрян с нарушение в пеналта от вратаря Ивайло Василев и Красен Трифонов вкара отсъдената дузпа.

Голмайсторът на монтанци Атанас Илиев обаче много бързо охлади надеждите на гостите за обрат с 10-ия си гол през сезона, който падна в 73-ата минута. Монтана продължи да контролира играта и в последната минута на редовното време Николай Цветков-Демона засече с глава центриране от корнер и оформи крайния резултат.

Монтана - Локомотив (Горна Оряховица) 4:1

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов (кап.), Румен Трифонов, Стефан Цонков, Йордан К. Йорданов, Борислав Дамянов (46- Владислав Мисяк), Никола Гавов (46-Димитър Илиев), Атанас Илиев (86- Димитър Георгиев), Николай Цветков, Сергей Георгиев.Треньор: Ферарио Спасов.

Локомотив: Евгени Александров, Димитър Калчев (46-Мартин Сандов), Мартин Николов, Симеон Иванов, Тихомир Трифонов, Йордан П. Йорданов, Ивайло Тодоров, Димитър Юруков, Илия Карапетров (89-Даниел Йорданов), Красен Трифонов (кап.), Мартин Димитров (46-Георги Колев). Треньор: Марин Байчев.

Голмайстори: 1:0 Сергей Георгиев (12), 2:0 Стефан Цонков (51), 2:1 Красен Трифонов (70-дузпа), 3:1 Атанас Илиев (73), 4:1 Николай Цветков (89).

Главен съдия:Валентин Станчев.

Асистенти: Тони Пандарски, Стефан Делчев.

Жълт картон: Даниел Георгиев (Монтана).

Стадион "Огоста" - гр. Монтана: 80 зрители.