Тимът, воден от Лукан Луканов, вкара още в 12-та минута, но попадението бе отменено поради засада. Домакините откриха резултата в 35-та минута, когато Христиан Петков подаде топката на Пламен Спасов, а той я насочи в мрежата.

Гостите от Мездра изравниха в 67-ата минута. Попадението отбеляза Пламен Венелинов, след асистенция на Антонио Йорданов. В 72-та минута Ваньо Иванов получи пас от Антонио Йорданов и стреля, но топката прелетя над гредата. Шест минути по-късно мездренчани бяха близо до обрат, но Антонио Йорданов се засуети.

Десет минути преди края на мача Пламен Спасов извърши нарушение и съдията му вдигна втори жълт и респективно червен картон. Така "Ботев" завърши двубоя с човек по-малко.

„Ботев-2“ (Враца): Любомир Василев, Мариян Кусев, Пламен Петров, Митко Панов (Георги Георгиев), Асен Русинов (Николай Константинов), Тодор Горанов (к), Луис Фелипе Аларкон Гузман, Пламен Спасов, Теодор Георгиев (Деян Танчев), Ивайло Дудушки, Христиан Петков
старши треньор: Лукан Луканов

„Локомотив“: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Васислав Димитров, Ваньо Иванов, Деян Иванов, Гроздан Илиев (Михаил Иванов), Николай Ганчев (к), Светослав Валериев, Пламен Венелинов, Иван Аспарухов (Васил Сапунджиев), Антонио Йорданов (Стоян Иванов)
старши треньор: Диян Попов

След този двубой "Локомотив" е на 12-то място във временното класиране с актив от 22 точки и голова разлика 22-36.

В следващия кръг възпитаниците на Диан Попов приемат тима на "Левски" от едноименния град. Двубоят на градския стадион в Мездра е на 22 април от 17:00 часа.