Победител при мъжете за втора поредна година стана Димчо Мицов (Рилски атлет - Самоков), който пробяга 16-километровата дистанцията от Боянското ханче до хижа "Алеко" за 1:16:21 ч. Непосредствено след него се наредиха Иво Балабанов и Йоло Николов (Атлет - Мездра), съответно с време 1:16:43 ч. и 1:18:28 ч. Четвърти финишира Кирил Николов-Дизела (XCoSports) с 1:19:47 ч.

При дамите най-бърза бе Кристина Иванова (Младост - Благоевград) с нов рекорд на трасето - 1:33:24 ч. Нейни подгласнички станаха Маринела Нинева (Локомотив -Дряново) с 1:34:09 ч. и миналогодишната шампионка Мая Недялкова (Стратеш атлетик - Ловеч) с 1:34:22 ч.

Победителите при мъжете и жените получиха чекове от по 1000 лв от общия награден фонд от 6000 лв. Финансови призове имаше и за класиралите се до шесто място. Наградите връчиха Анатоли Илиев, организационен секретар на "София - Европейска столица на спорта", Радослав Пеев ("Витоша ски") и Петър Панков (сдружение "Маратон).

Стартът на планинското бягане пред Боянското ханче даде генералният секретар на Българския олимпийски комитет Белчо Горанов. Оттам до хижа "Алеко" стартираха 153 фенове на Витоша, сред които бе и популярният телевизионен водещия Део, като всички получиха като подарък фланелка с логото на състезанието.