Шампион на полуострова в Киев стана представителят на домакините Роман Романенко с време 1:04:35 ч. Втори финишира Ерсин Текал от Турция с 1:05:23 ч., а трети - неговият сънародник Айкут Ташдемир 1:05:46 ч. Четвърти се нареди Максим Рейлеану (Молдова) с 1:05:52 ч.

Балканският шампионат се проведе в рамките на 9-ото издание на международния полумаратон в украинската столица, който завършиха повече от 5300 атлети от 57 държави. В генералното класиране на 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2019 Иво Балабанов се нареди на 14-о място.

Победител в бягането на 21 км стана кениецът Бернард Чериот Санг с време 1:03:42 ч.

При жените представителката на България Маринела Нинева ("Локомотив" - Дряново) завърши шеста с време 1:20:14 ч., което й отреди 13-о място в генералното класиране.

Балканската титла спечели украинката Дария Михайлова с 1:11:50 мин., а победителка при дамите в 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2019 стана кенийката Кимели Дейзи Джепту с нов рекорд на трасето - 1:10:52 ч.

Photo credit: Run Ukraine