© Илиан Телкеджиев, lap.bg

Негови подгласници станаха представителите на Дунав (Русе) Стоян Владков (3:54.87 мин.) и Християн Стоянов (3:58.01 мин.).

Така СК Атлет (Мездра) затвърди своята тотална хегемония в средните бягания у нас. Миналата и по-миналата година титлата на 1500 м в зала спечели Митко Ценов, съответно с време 3:47.54 мин. и 3:51.28 мин., а Балабанов завоюва сребърни медали с 3:51.61 мин. през 2018 г. и с 3:54.21 мин. през 2017 г.

Междувременно дебют в Националния шампионат за мъже и жени в зала направи 20-годишният мездренин Томислав Тодоров, който се състезава за столичния клуб Атлетик. Той се нареди 34-ти на 400 м с време 59.32 сек. "Прави това което обичаш, независимо - какво, кога и защо!, написа по този повод в социалната мрежа Томислав. Първо състезание - нов опит. Гледаме напред, учим се и следващия път по-добре!"

Шампион в тази дисциплина стана Николай Георгиев (Славия - София) с 49.34 сек.

Днес Митко Ценов, Иво Балабанов и техният треньор Йоло Николов ще стартират на 3000 м. Целта, която ще гони Митко, е покриване на норматива на 3000 м - 7:58.61 мин., за участие на Европейското първенство в зала в Глазгоу, Шотландия (1-3 март 2019 г.). Финалът в тази дисциплина е тази вечер в 17:50 часа

Междувременно в "Асикс Арена" паралелно се провежда и Националният шампионат за момчета и момичета под 16 г. в зала. В него участва 13-годипната състезателка на Атлет (Мездра) Ива Митова. Тя стартира в две дисциплини - в скока на дължина Ива се класира на 21-о място (от 33 участнички) с постижение 4,29 м, а на 400 м се нареди 26-та (от 46 финиширали) с време 71.10 сек.

Златния медал в първата дисциплина заслужи Пламена Миткова (Локомотив - Пловдив) с 5,23 м, а във втората - Христина Спасова (Атлетик - София) с 60.88 сек.