Шампион на стария континент на 1500 м стана представителят на Гърция Андреас Димитракис с 3:45.75 мин. Втори се нареди Сюлейман Бекмечи (Турция) с 3:47.10, а трети - Никола Бурсач (Сърбия) с 3:47.93 мин.

Нито един от участниците обаче, не успя да покрие норматива за участие в Европейското първенство в зала - 3:44.00 мин., който се опита на няколко пъти да покрие през сезона и Спортист №1 на Мездра Митко Ценов.

По-рано вчера Митко финишира пети в дисциплината 3000 м. Той спря хронометъра на 8:16.97 мин., като по този начин остана на около 12 секунди от стандарта в тази дисциплина за еврошампионта - 8:05.00 мин.

В 22-ото издание на Балканския шампионат в зала българските атлети спечелиха общо 8 медала - 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови, както записаха и 8 лични постижения. Титлите заслужиха Денис Димитров и Инна Ефтимова в спринт на 60 м и Радослава Мавродиева в тласкането на гюле. Сребърни отличия завоюваха Тихомир Иванов в скока на височина и Румен Димитров в тройния скок, а бронзови - Лиляна Георгиева в бягането на 800 м (с национален рекорд за девойки младша възраст), Милена Миткова в дългия скок и женската щафетата 4х400 м.

В класирането по медали България е четвърта. Първа е Гърция, следвана от домакините от Сърбия и Турция.