Домакините се хвърлиха в атака веднага след началния съдийски сигнал. В 11-та мин. Красимир Илиев стреляот фаул, но вратарят Димитър Тодоров спасди. Последва пропуск на Николай Дичев, който не успя да засече топката след центриране от корнер. В 22-та мин. гостите организираха контраатака, при която Кристиян Христов стреля опасно, но вратарят Павел Станев внимаваше и изби.

Три минути по-късно стадионът избухна. Евгени Игнатов се оказа на точното място при лошо избита от вратаря топка и не му остави никакъв шанс. Отново Игнатов попадна в прегръдките на своите съотборници в 44-та мин., когато с прецизен диагонален шут направи 2:0.

През второто полувреме играта бе равностойна. В 82-та мин. Цветомир Тодоров можеше да направи резултата класически, но вратаря спаси. В последната минута пък удар на резервата Бекир Расим премина над вратата на Павел Станев.

Кариана – Поморие 2:0

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Георги Илиев, Стоян Предев, Николай Дичев, Владимир Мичев-кап. (83-Християн Илиев), Лионел Матадос (46-Димитър Георгиев), Красимир Илиев, Евгени Игнатов (71-Ивелин Илиев), Цветомир Тодоров, Ангел Бастунов. Треньор: Димитър Иванов.

Поморие: Димитър Тодоров, Антон Иванов, Георги Петков-кап., Живко Петков, Живко Жеков (46-Бекир Расим), Живко Илиев, Кристиян Христов (46-Теодор Стефанов, 66-Борис Тютюков), Милен Танев, Мирослав Коев, Михаел Орачев, Стоян Кижев. Треньор: Веселин Бранимиров.

Голмайстори: 1:0 Евгени Игнатов (25), 2:0 Евгени Игнатов (44).

Главен съдия: Димо Димов.

Асистенти: Цветан Горанов, Светослав Енчев.

Жълти картони: Владимир Мичев,Ивелин Илиев (Кариана); Живко Илиев (Поморие).

Стадион: „Кариана” - 150 зрители.