Преслав Йорданов и Красимир Станоев бяха точни за победителите, Емануил Личев отбеляза почетното попадение за домакините. След този кръг интригата на върха в класирането се заплете, като 6 отбора остават в борбата за промоция.

През първото полувреме по-опасните ситуации станаха пред вратата на Петър Петров, който на няколко пъти имаше решителни намеси. Пирин поведе в 45-та мин. с първия си точен удар. Направи го Преслав Йорданов с майсторско изпълнение в долния ляв ъгъл.

След почивката атаките и към двете врати следваха една след друга. Силен шут на Личев бе избит в тъч от вратаря на гостите в 68-та мин. Седем минути по-късно стражът на Кариана също показа класа, като плонжира и спаси далечния шут на Антон Карачанаков. 0:2 стана в 82-та мин., когато Красимир Станоев стреля отдалеч, топката се отби от лявата греда и спря в мрежата.
В самия край на мача карианци върнаха едно попадение чрез Емануил Личев, но нямаха сили и време за нещо повече.

Кариана – Пирин (Благоевград) 1:2

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Стоян Предев, Мартин Николов, Николай Дичев, Емануил Личев, Борислав Дамянов, Матеус Касарото (76-Георги Илиев), Владислав Цеков (64-Жустино Мендеш), Евгени Игнатов-кап., Георги Търтов.

Пирин: Петър Петров, Александър Дюлгеров, Александър Бастунов, Димитър Митев, Николай Бодуров-кап., Джон-Кристоф Аийна (10-Антон Карачанаков), Конър Хендерсън (86-Мирослав Пушкаров), Красимир Станоев, Преслав Йорданов (85-Джордж Оукли), Станислав Манолев, Спас Георгиев (90-Гурам Гощелиани). Треньор: Уорън Фийни.

Голмайстори: 0:1 Преслав Йорданов (45), 0:2 Красимир Станоев (82), 1:2 Емануил Личев (90).

Главен съдия: Димо Димов.

Асистенти: Николай Чакъров, Румен Иванов.
Жълти картони: Ангел Цолов, Матеус Касарото (Кариана); Петър Петров, Димитър Митев, Конър Хендерсън, Антон Карачанаков (Пирин).

Стадион: „Кариана”, в с. Ерден - пред празни трибуни.