„Железничарите” бяха по-добрият тим и още в началните десетина минути дръпнаха с пет точки за 7:2. До края на първата част несебърският тим опита да навакса изоставането, но мездренчани бяха по-точни и затвориха полувремето при резултат 12:19 в тяхна полза.

Втората част бе по-оспорвана, но превъзходството на „Локомотив” си пролича и момчетата на Евгени Йоловски изхвърлиха съперника от битката за Купата на страната с краен резултат 34:27.

Най-много - 12 гола, отбеляза руснакът Иван Бусень. Шест попадения наниза Валентин Гачев, по четири гола вкараха Никола Кръстев и Илья Бутских. Милен Валентинов се разписа три пъти, два гола отбеляза Владимир Михайлов, а по едно попадение добавиха Деян Дачев, Владислав Андреев и Кристиян Георгиев.

В останалите срещи от предварителния кръг „Чардафон” (Габрово) победи „Калиакра” с 41:22 и ще се изправи срещу „Шумен-61”. „Добруджа” отстрани „Левски” след 32:28, „НСА” загуби от „Спартак” (Варна) – 16:28. Така добричлии ще играят на 1/4 финала срещу „Локомотив” (ГО), а варненци – „Пирин 64” (Гоце Делчев).

Така след победата над несебърския тим, на 1/4 финала мездренските „железничари“ ще срещнат състава на „Осъм“ (Ловеч). Двубоите от тази фаза са на 11 и 12 декември.