Първото полувреме започна отлично за гостите от Мездра, които поведоха с два гола още в самото начало на мача. Домакините обаче отвърнаха с пет поредни попадения. Постепенно играта се изравни като и двата отбора се разписваха. Така първата част завърши при резултат 19:12 в полза на „Пирин”.

През второто полувреме неврокопчани бяха по-точния тим, отбелязвайки 20 гола. „Железничарите” вкараха само 8 попадения. И така срещата завърши 39:20 за „Пирин”.

Най-много – 12 попадения отбеляза голмайсторът и капитан на „Локомотив” Илья Бутских. Три пъти се разписа Милен Валентинов, по два гола вкараха Валентин Гачев и Никола Кръстев, а един добави Кристиян Георгиев.

След този мач „железничарите” остават на осмо място във временното класиране с актив от 2 точки и голова разлика 270-357. Неврокопчани запазват четвъртата позиция в подреждането. Те вече имат 14 точки и голово съотношение 315-255.

В следващия кръг „Локомотив” приема „Чардафон” (Габрово). Срещата е на 19-ти февруари.