© Българска федерация по хандбал

Срещата започна перфектно за домакините, които първи откриха резултата, още във втората минута, чрез Росен Колев. В началните минути играта вървеше почти гол за гол, като до 10-та минута резултата бе равен 6-6.

„Чардафон” обаче наложи леко надмощие, което се изрази с увеличаване на преднината. До края на полувремето ситуацията не се промени и така двата тима се прибраха на почивката при 16:12.

През второто полувреме двата състава се хвърлиха в атака. Но скоростните атаки и точните попадения на габровци запазиха преднината, която „железничарите” не успяха да стопят. Така срещата завърши при резултат 31:25.

За състава на мездренчани четирима състезатели отбелязаха по 5 гола – Валентин Гачев, Милен Валентинов, Йордан Тонов и Илья Бутских. Владимир Михайлов и Иван Бусень вкараха по две попадения, а едно добави – Илиян Младенов. Така след този двубой „железничарите“ са на 8-ма позиция във временното класиране, без спечелена точка и с голова разлика 107-139.

„Чардафон”: Николай Андреев, Александър Цветков, Тонислав Глушков, Христо Данаилов, Станислав Йорданов, Росен Колев, Пенчо Пенчев, Роберто Тодоров, Марио Янчев, Валентин Робов, Пламен Иванов, Кристиян Колев, Павел Бобев
старши треньор: Милена Иванова

„Локомотив”: Петър Ганев, Валентин Гачев, Кристиян Георгиев, Деян Дечев, Венелин Илиев, Милен Валентинов, Йордан Тонов, Илиь Бутских, Георги Велков, Илиян Младенов, Владимир Михайлов, Теодор Ангелов, Вледислав Андреев, Иван Бусень, Никола Кръстев, Деян Василев
старши треньор: Евгени Йоловски

В следващия кръг „Локомотив“ приема тима на „Спартак“ (Варна). Варненци са втори във временното класиране с актив от 8 точки и голова разлика 135-104. Двубоят в залата на Националната спортна академия е на 30 октомври, от 14:00 часа.