Най-сериозна бе конкуренцията при мъжете, където на старт застанаха 21 любители на трейл рънинга (Тrail Running), бягането в пресечени местности. В крайна сметка най-бърз по заснежното трасе с денивелация (изкачване/спускане) +370 м се оказа 39-годишният Николай Георгиев от монтанското село Говежда, който преодоля близо 10 км дистанция за 58 мин. и 15 сек. Втори и трети финишираха заедно Николай Петков от Червен бряг и Пирин Галов от столицата, които изостанаха само на 10 секунди от победителя.

При дамите, където стартираха 7 атлетки, триумфира чаровната Радина Галова от столицата, която спря хронометъра на 1:22:39 ч. Втора - на 28 секунди след нея, се нареди Нели Стоилова, също от София, а трета - на 5 минути след победителката, завърши Елена Тодорова от Монтана. Почетното пето място зае единствената "чужденка" в състезанието - монтанчанката проф. Мария Струбъл, преподавател по политология в Western State Colorado University в гр. Гънисън (САЩ).

При юношите първи пресече финалната лента осмокласникът в СУ "Иван Вазов" - Мездра Теодор Славов с време 1:24:41 ч., следван от другия най-млад участник в състезанието - 14-годишния Александър Нейков от Монтана.

Освен грамоти, призьорите в трите категории получиха куп атрактивни награди - вино, ракия, фурми, мушмули, сланина, домашен суджук, туршия, лютеница, кьопоолу и други благинки за зимата. Наградите връчиха организаторите на проявата и кметът на Мездра Генади Събков.

Разиграна бе и томбола, а накрая всички седнаха на трапезата да се почерпят за успешния завършек на снежния спортен празник - едно нетрадиционно събитие, което е на път да се превърне в традиция.