Гостите от Мездра бяха по-активния отбор на терена още от самото начало на двубоя. Играта се развиваше в наказателното поле на домакините, а атаката на „червено-черните“ даде резултат чрез Калоян Каменов, който откри за 0:1. До края на първата част малките „железничари“ пропуснаха да решат мача, пропускайки няколко чисти положения.

През втората част „Локомотив“ продължи да атакува съперника и логично стигна до второ попадение, дело на Теодор Симеонов, който отбеляза след шут под гредата.

В средата на полувремето, при една от малкото атаки на врачани, те върнаха един гол. Веднага след това момчетата на Стоян Стоянов сложиха край на спора с трето попадение. Цветомир Караиванов направи резултата 3:1 в полза на „Локомотив“ след далечен шут и грешка на вратаря на „Ботев“.

За MediaNews старши-треньорът на малките „железничари“ Стоян Стоянов каза, че тази проверка е най-добрият мач в контролите до сега.

Стартов състав: Преслав Илиев, Марчело Атанасов, Петър Пановски, Калоян Каменов, Цветомир Караиванов, Теодор Симеонов, Михаил Карашлийски (Мартин Абаджиев, Велян Костов, Константин Христов, Владимир Георгиев, Борислав Цветков, Иван Николов)

Първенството на Футбол 7 ще се поднови след 15-ти септември, а до тогава малките „железничари“ ще изиграят още една или две контроли.