Двата отбора играха по правилата на Футбол 9, а не Футбол 7, което затрудни „железничарите”. Според правилника на Футбол 9, съставите на двата тима са с по 8 полеви играчи и 1 вратар, а във Футбол 7 - са с 6 полеви играчи плюс 1 вратар.

През първото полувреме и двата състава атакуваха и търсеха попадението, но късмет при завършващия удар имаха гостите от Враца, които успяха да отбележат гол.

През втората част по-активният тим на терена бе този на „Ботев”. Врачани бързо реализираха два гола и направиха резултата класически.

В самия край на двубоя „зелените” получиха правото да изпълнят дузпа и оформиха крайното 0:4.

За MediaNews старши-треньорът на малките „железничари“ Стоян Стоянов каза, че двубоят е бил полезна контрола с добър съперник.

Стартов състав: Преслав Илиев, Марчело Атанасов, Петър Пановски, Калоян Каменов, Цветомир Караиванов, Теодор Симеонов, Михаил Карашлийски (Мартин Абаджиев, Велян Костов, Константин Христов, Владимир Георгиев, Борислав Цветков, Иван Николов)

Първенството на Футбол 7 ще се поднови след 15-ти септември, а до тогава малките „железничари“ ще изиграят още една или две контроли.