В 13-та минута реферът посочи бялата точка за нарушение срещу Стефан Стефанов от тима на „Локомотив“. Зад топката застана Васил Калоянов, но стражът на гостите изби кълбото.

Малко след това шут на Деян Иванов прелетя на сантиметри покрай десния стълб на „Боруна“.

В 21-та минута Михаил Иванов стреля отблизо, но топката се отби в гредата. Кълбото се озова във Васил Калоянов, който не сгреши, откривайки резултата.

Девет минути по-късно Ваньо Иванов покачи на 2:0 в полза на „черно-белите“ с далечен удар по земя.

В 36-та минута Николай Ганчев прати топката под гредата, правейки резултата класически, с удар от около 20 метра.

В края на първата част администраторът на гостите от Царева ливада – Николай Александров, бе изгонен заради реплика.

Второто полувреме започна отлично за „Локомотив“. Само четири минути след началото му Ивайло Бояджиев вкара четвърто попадение за „железничарите“ директно от ъглов удар.

В 63-та минута влезлият като резерва Гроздан Илиев вкара за 5:0.

Гостите успяха да вкарат почетен гол в 87-та минута. Автор на попадението стана Димитър Митев.

С този успех футболистите на „Локомотив“ събраха актив от 12 пункта и голова разлика 13-3. Без загуба от началото на първенството, „черно-белите“ вече са лидер във временното класиране.

„Локомотив“: Васил Асенов (Христо Георгиев), Стефан Стефанов, Генади Петров (Гроздан Илиев), Васил Сапунджиев, Николай Ганчев, Деян Иванов (Иван Аспарухов), Ивайло Бояджиев (Ивайло Орлинов), Светослав Валериев, Васил Калоянов, Михаил Иванов и Ваньо Иванов
старши треньор: Диан Попов

„Боруна“: Кристиян Пенчев, Марин Пендов, Иван Иванов, Калоян Илиев, Симеон Спасов (Ангел Трайков), Николай Банов, Евгени Систов (к.), Васил Андреев (Атанас Иванов), Кристиян Станев, Рачо Генков, Димитър Митев
старши треньор: Христо Иванов

"Четвърти пореден успех за нашия тим. Изиграхме силен мач. Надявам се и за в бъдеще да се представяме добре и да бъдем в челото на класирането", коментира след двубоя старши треньорът на "Локомотив" Диан Попов.

В следващия кръг мездренските „железничари“ гостуват на съименника си от Горна Оряховица. Двубоят е на 3-ти септември от 18:00 часа.