Двубоят започна зашеметяващо за домакините, които откриха резултата в 9-ата минута. Гроздан Илиев шутира от далечна дистанция, вратарят на гостите изби, а при добавката, капитанът на "черно-белите"- Валдемар Стоянов, прати кълбото в мрежата за 1:0.

В 13-ата минута Ангел Каишев се озова сам срещу Ивайло Сайков, но стреля високо над напречната греда. Девет минути по-късно, Валдемар Стоянов удвои резултата след удар с глава от два метра. В 28-ата минута Николай Ковачев бе съборен в наказателното поле на „Бдин“ и реферът посочи бялата точка. Точен от нея бе капитанът Стоянов, оформяйки своя хеттрик.Последваха удари на Мартин Михайлов от гостите, отразени от Ивайло Сайков.

Втората част започна с топовен изстрел на Гроздан Илиев, преминал на сантиметри покрай десния стълб на вратата, пазена от Иван Милков. След час игра, „Локомотив“ поведе с 4:0, отново с гол на Валди Стоянов. В 62-ата минута Мартин Михайлов стреля от упор, при което защитник на гостите прати топката в собствената си врата за 5:0.

В 86-ата минута Стойчо Стойков вкара почетното попадение за „бдинци“, изненадвайки вратаря на домакините с удар от далечна дистанция. Три минути преди последния съдийски сигнал, Лионел Матадос оформи крайното 6:1, с удар от 25 метра.

Така „черно-белите“ в тази среща, добавиха ценни три точки в актива и вече имат 17 пункта.

„Локомотив“:Ивайло Сайков, Мартин Михайлов, Генади Петров (Владимир Найденов), Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев (Мохмед Ал-Кармази), Николай Ковачев, Давид Стоянов (Паоло Петков), Лионел Матадос, Валдемар Стоянов, Милен Василев (Методи Янков)
старши треньор: Николай Нинов

„Бдин“ (Видин): Иван Милков, Филип Георгиев, Теодор Тошев, Венелин Тодоров, Стойчо Стойков, Кристиян Коцов (Борис Нинков), Александър Иванов (Милчо Милчев), Мартин Михайлов, Ангел Каишев, Денис Николов, Деян Захариев (Велислав Петров)
старши треньор: Мартин Методиев

Жълти картони: Николай Ковачев (Л), Ангел Каишев (Б)

В сряда мездренчани ще изиграят отложения двубой от втория кръг с „Левски“ (Лом), а в неделя ще приемат тима на „Пещера“ (Галата), в мач от 14-ия кръг на първенството в Северозападната Трета лига.