Срещата започна по-добре за гостите, които откриха резултата още във втората минута, чрез Християн Петков.

Домакините изравниха в 20-та минута. Паоло Петков центрира към Пламен Венелинов, който бе точен с глава.

В 39-ата минута Красимир Ангелов бе фаулиран и „железничарите“ получиха право да изпълнят дузпа. Точен от бялата точка бе Пламен Венелинов, който направи резултата 2:1.

Десет минути след началото на втората част Стоян Иванов центрира, топката попадна у Антонио Йорданов, който не сбърка за 3:1.

Гостите върнаха интригата в мача с гол на Виктор Василев в 68-ата минута.

Няколко минути по-късно Пламен Венелинов обаче попари надеждите на врачани за нещо повече. След пас на Стоян Иванов, Венелинов се разписа за 4:2, оформяйки своя хеттрик.

Следващата проверка на „Локомотив“ е на 5 февруари срещу състава на „Бдин“ (Видин).