Мачът като цяло бе равностоен, с положения и пред двете врати, като на терена преобладаваха персоналните единоборства. Гостите разчитаха предимно на контраатаки, при една от които Мартин Михайлов стреля на сантиметри от левия страничен стълб. Домакините отговориха с опасни удари на Валдемар Стоянов и на Красимир Георгиев - първият премина покрай вратата, а вторият беше париран от стража на берковчани Кристиан Дончев.

Най-красивият момент преди почивката бе в 42-ата минута, когато плеймейкърът на локомотивци Светослав Валериев би от воле по диагонала встрани от рамката на противниковата врата.

В началото на второто полувреме гостите организираха няколко опасни контри, при една от които Гълъб Герасимов стреля в левия страничен стълб, а малко по-късно вратарят на "червено-черните" Ивайло Сайков изби майсторски негов удар в корнер.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Валди Стоянов засече с глава центриране от корнер на Краси Георгиев и откри резултата - 1:0.

7 минути по-късно отново Стоянов се оказа на точното място след подаване от фланга на Марио Иванов и грешка на защитник на гостите и покачи на 2:0 - негов 5 гол от началото на сезона.

Три минути преди края на редовното време Пламен Ненов се възползва от неразчетените действия в отбраната на домакините при едно наглед безобидно центриране отляво и намали на 2:1 - попадение, оказало се последно в двубоя.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав: Ивайло Сайков, Симон Николов, Браиан Стоянов, Момчил Манчев, Мартин Михайлов, Светослав Валериев, Марио Иванов, Мартин Рашов, Валдемар Стоянов (кап.), Красимир Георгиев, Антонио Йорданов. След антракта в игра влязоха Стефан Георгиев, Калоян Караджинов и Християн Константинов.

Резултатите в останалите срещи от кръга: Партизан (Червен бряг) - Първа атомна (Козлодуй) 1:0, Дреновец - Севлиево 1:2, Вихър (Славяново) - Бдин 1923 (Видин) 3:2, Янтра 2019 (Габрово) - Академик (Свищов) 4:0, Ювентус 95 (Малчика) - Трявна 0:0 и Локомотив 1927 (Дряново) - Павликени 2:2.

Начело в таблицата е Севлиево с 19 точки, пред Янтра 2019 (Габрово) с 18 и Вихър (Славяново) с 14 т. ОФК Локомотив излезе на четвърто място с 13 точки и голова разлика 11:8 - актив, натрупан след 4 победи, 1 реми и 2 загуби.

В следващия кръг Локо (Мездра) приема седмия в подреждането Локомотив 1927 (Дряново). Двубоят е в неделя, 29 септември, от 17:00 часа на градския стадион.