Домакините от Локо (Мездра) поведоха в резултата още в самото начало на мача. Течеше едва 4-ата минута, когато бранител на гостите игра с ръка в наказателното поле и главният рефер Венислав Живков от Монтана посочи бялата точка. При изпълнението на дузпата голмайсторът на отбора Браиан Стоянов не сгреши за 1:0 - негово 7 точно попадение от началото на кампанията.

Видинчани се опитаха да се върнат в мача още преди почивката - малшанс пред гола обаче имаха Борислав Борисов, Ивайло Иванов и Радослав Байчев. Локомотивци отвърнаха със страховит изстрел на капитана Илия Илиев, срещнал тялото на противников състезател.

В последната минута на първото полувреме левият бек на "червено-черните" Момчил Манчев игра с ръка в пеналта, но главният рефер даде знак играта да продължи.

В 52-ата минута Илия Илиев стреля от пряк свободен удар от около 25 метра в напречната греда - перфектна намеса в тази ситуация имаше и вратарят на гостите Ивайло Сайков, бивш възпитаник на школата на Локо (Мездра), който плонжира и успя да закачи топката с пръстите на лявата си ръка.

Последваха няколко сериозни опасности пред вратата на "железничарите", при които Атанас Георгиев, Радослав Байчев и Калоян Петков изпробваха рефлекса на вратаря на локомотивци Веселин Цветковски (с отлична оценка в този мач).

Така се стигна до 73-ата мин., когато Любослав Петров пусна тънък пас в наказателното поле към Браиан Стоянов, той хладнокръвно намери оставения непокрит Владимир Найденов и офанзивният халф за втори път матира защитата на бдинци.

Две минути преди края на редовното време капитанът на гостите Ивайло Иванов проби на скорост по левия фланг и центрира към Радослав Байчев, който от непосредствена близост намали на 2:1 - попадение, оказало се последно в мача.

Приятната изненада на кръга поднесе Вихър (Славяново), който завърши наравно - 1:1, при гостуването си на Янтра (Габрово) и свали габровци от лидерската позиция.

В останалите срещи се получиха следните резултати: Ботев (Луковит) - Първа атомна (Козлодуй) 2:1, Академик (Свищов) - Ком (Берковица) 4:1, Левски 2007 (Левски) - Спартак (Плевен) 0:2, Павликени - Партизан (Червен бряг) 2:2, Севлиево - Локомотив 1927 (Дряново) 3:0 и Трявна - Янтра (Полски Тръмбеш) 4:3.

Начело в есенното класиране е Спартак (Плевен) с 37 точки, следван от Янтра (Габрово) с 35 и Бдин 1923 (Видин) с 32 т. ОФК Локомотив е девети с 21 точки и голова разлика 30:30 - актив, натрупан след 7 победи и 7 загуби.

Следващата неделя, 18 ноември, от 14:30 часа Локо (Мездра) гостува на Севлиево в отложен мач от IX кръг на първенството. Ден по-рано, в събота по същото време, играят Академик (Свищов) - Павликени в отложена среща от VI кръг.