Валдемар Стоянов откри резултата в 17-ата минута на мача, а секунди преди почивката неговият по-голям брат Брайан Стоянов покачи на 0:2. В 53-ата минута домакините върнаха едно попадение от дузпа, изпълнена точно от Красен Каравелов. 13 минути по-късно обаче Румен Рангелов се разписа за 1:3, а в 78-ата минута отново Брайан Стоянов уби интригата с втория си гол в срещата за 1:4. В последната минута на редовното време Емир Копаранов оформи крайното 2:4.

ОФК Локомотив (Мездра) започна в следния състав: Христо Георгиев, Димитър Димитров, Ивайло Желязков, Мирослав Божинов, Камен Каменов, Алексзандър Петров, Марио Иванов, Иван Велчев, Брайан Стоянов, Илия Илиев (кап.) и Валдемар Стоянов. Впоследствие в игра влязоха Румен Рангелов, Момчил Манчев и Николай Михайлов.

В останалите двубои от кръга се получиха следните резултати: Вихър (Славяново) - Първа атомна (Козлодуй) 2:0, Ком (Берковица) - Бдин 1923 (Видин) 2:1, Спартак (Плевен) - Янтра (Габрово) 5:0, Локомотив 1927 (Дряново) - Академик (Свищов) 1:3, Партизан (Червен бряг) - Трявна 0:0, Ботев (Луковит) - Левски 2007 (Левски) 4:0 и Павликени - Севлиево 0:3.

Начело в класирането е Спартак (Плевен) с пълен актив от 9 точки. Второ-шесто място делят пет отбора с по 6 т. - Бдин 1923 (Видин), ОФК Локомотив (Мездра), Ком (Берковица), Вихър (Славяново) и Академик (Свищов). На последната, 16-а позиция е Янтра (Полски Тръмбеш) без спечелена точка.

В следващия кръг Локо (Мз) приема лидера Спартак (Плевен). Регионалното дерби между първия и третия в таблицата е тази неделя, 2 септември, от 17:00 часа на градския стадион в Мездра.