Началните минути на срещата бяха равностойни, като първата сериозна опасност пред една от двете врати бе в 15-ата минута. Васислав Димитров от домакините събори противников играч пред наказателното поле и зад топката застана опитният Мариян Огнянов, който прати кълбото високо над вратата.

В 36-ата минута Петко Петков отправи удар към вратата на „Локомотив“, но Кристиян Дяков излезе сигурно и улови топката. Малко след това Антонио Йорданов опита да изненада вратаря на гостите с далечен шут, но коженото кълбо попадна право в обсега на Иван Ризов. В 43-ата минута Алекс Георгиев от състава на „Левски“ стреля отблизо, но Кристиян Дяков се справи отлично и отрази удара.

В последните секунди на първата част страстите се нажежиха, резервата Генади Петров влезе в словесна атака срещу главния съдия Георги Гинчев, който му показа жълт картон за реплика.

Десетина минути след началото на втората част, гостите имаха добра ситуация за гол, но влезлият на почивката Пиер Пиеров прати топката над напречната греда.

Двайсетина минути преди края на двубоя, Милен Василев центрира от корнер, топката попадна у Цветко Иванов, който стреля неточно.

Гостите от Лом откриха резултата в 73-ата минута. Петко Петков получи топката на левия фланг, центрира към Мариян Огнянов, който стреля, но Кристиян Дяков изби. Топката попадна във футболист в синьо, който отправи удар, отразен от защитник на домакините. Топката попадна в Огнянов, който я прати във вратата неспасяемо за 0:1.

В 77-ата минута резултатът стана 2:0. Мариян Огнянов пусна пас към Пиер Пиеров, който центрира към наказателното поле. Вратарят на домакините извика, сигурен в улавянето, но остана под топката. Тя попадна у непокрития Николай Николов, който я прати в опразнената врата, оформяйки крайния резултат.

До края на срещата не се случи нищо интересно и двубоят завърши 0:2. Така след този кръг гостите от Лом остават на върха в класирането с актив от 47 точки и голова разлика 41:6, а „железничарите“ вече са на 11-то място с 24 пункта и голово съотношение 24:23.

„Локомотив“: Кристиян Дяков, Камен Каменов, Митко Красимиров, Васислав Димитров, Цветко Иванов, Светослав Валериев, Гроздан Илиев, Милен Василев, Антонио Йорданов (Давид Стоянов), Валдемар Стоянов (к.), Лионел Матадос (Ивайло Сайков, Николай Генов, Паоло Петков, Методи Янков, Генади Петров, Владимир Найденов)
старши треньор: Николай Нинов

„Левски“: Иван Ризов, Лъчезар Ковачев (Лъчезар Георгиев), Николай Христов (к.), Алекс Георгиев (Васил Сапунджиев), Галин Ненов (Николай Николов), Деян Иванов, Мариян Огнянов, Петко Петков, Мартин Динов (Пиер Пиеров), Георги Иванов (Йордан Георгиев), Раиф Мурадов (Васил Асенов, Цвети Неделчев)
старши треньор: Благой Кръстанов

Главен съдия: Георги Гинчев
Асистенти: Даниел Ников и Милен Арабаджиев
Четвърти съдия: Владимир Велев
Делегат: Никола Атанасов

Жълти картони: Каменов, Красимиров, Димитров, Василев, Йорданов, Петров (Локомотив), Ковачев (Левски)

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Академик“ (Свищов). Двубоят е на 7-ми март, от 14:00 часа. Преди това обаче „железничарите“ имат мач от турнира за „Купата на АФЛ“. Навръх Националния празник на България – 3 март, „Локомотив“ приема „Спартак“ (Плевен). Срещата на градския стадион в Мездра е от 15:00 часа.