© Община Мездра

В ответната атака обаче едно от новите попълнения в състава на „железничарите“ -19-годишният юноша на Локомотив (София) Методи Янков (с отлични изяви в този мач) проби на скорост в наказателното поле и шутира по диагонала, стражът на „зелено-черните“ изби, но с добавка от непосредствена близост Стелян Иванов възстанови равенството - 1:1.

В 33-ата минута отбраната на локомотивци остави непокрит в пеналта Станимир Стаменов и той отново изведе домакините напред - 2:1.

В 44-ата минута бившият капитан на ЦСКА 1948 Давид Стоянов изведе Методи Янков по фланга и с удар от движение бързоногият младок се разписа за 2:2.

Най-запомнящият се момент в срещата дойде в 65-ата мин., когато опорният халф Гроздан Илиев отбеляза изключително красив гол в горния ляв ъгъл с ювелирен изстрел от въздуха от около 30-на метра за 2:3.

15 минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Венцислав Банчев от Ловеч (с редица спорни отсъждания в полза на домакините) Славей Желев, не без известна доза късмет, оформи крайното 3:3.

Старши треньорът на ОФК Локомотив Николай Нинов изпробва следния състав в този двубой: Кристиян Дончев, Михаил Михайлов, Мартин Михайлов, Александър Костадинов, Гроздан Илиев, Светослав Валериев (85 мин. Александър Миков), Стелян Иванов (60 мин. Мирослав Янчев), Боби Симеонов (83 мин. Паоло Петков), Давид Стоянов, Браиан Стоянов (кап.) и Методи Янков (81 мин. Любослав Валентинов).

Следващата проверка на Локо (Мездра) е утре, 4 юли, когато от 10:00 часа „железничарите“ приемат на градския стадион Балкан (Ботевград). Идната сряда, 8 юли, от 19:00 часа Пещера (Галата) ще им върне визитата.

Останалите контроли на локомотивци са на 11 юли с Академия Ботев (Враца) - домакини, на 15 юли с Балкан (Ботевград), на 18 юли с Академия Ботев и на 22 юли със Славия U19 (София) - гости, на 25 юли с Първа атомна (Козлодуй) - домакини и, евентуално, на 29 юли с Локомотив U19 (София) - гости.