Мачът започна на бързи обороти, но още в 3-мин, след изпълнение на ъглов удар пред вратата на домакините, Галин Стоянов засече с глава центрираната топка и не остави шансове за вратаря Кристиян Дяков. Ранният гол сякаш ужили домакините и те се вдигнаха на щурм, в търсене на бързо ответно попадение.

В играта им личеше желание, но липсваше концентрация и точност при пасовете. Допълнителната нервност се дължеше и на това, че в състава отсъстваха основни играчи – голмайсторите Лионел Матадос и Ивайло Златев, Марио Кусев, наказаният Васислав Димитров и трайно контузеният Милен Василев.

В 35 м. реферът пожали севлиевци като спести нарисуван червен картон за груб фаул срещу Методи Янков, който се откъсна сам към вратата на Лалев. Главният съдия обаче показа само жълт картон, въпреки че Иванов бе последен в защита и заслужаваше да бъде изгонен с директен червен картон за действията си.

Последва нова добра атака за „железничарите”, при която Гроздан Илиев открадна избитата след ъглов удар пред собствената врата топка, и пусна прецизен пас към устремилия се сам Паоло Петков, след което бе фаулира. И тук отново решаващо се намеси главният рефер – вместо да даде авантаж, той спря за пореден път головата атака на мездренчани. До края на полувремето се редуваха атаки и към двете врати, но без резултат. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:1.

Втората част започна със същото високо темпо, но без сериозни положения пред двете врати. Гостите продължиха с грубите влизания, за които получиха 7 жълти картона, и започнаха демонстративно да падат и лежат на тревата. Това изнерви още повече играчите и на няколко пъти присветнаха искри при отделните сблъсъци.

В 57-ата минута Добрин Петров получи топката на страхотна стрелкова позиция в наказателното поле, но се засуети и притежанието му бе отнето от играч на Локо (Мездра).

Малко по-късно Пламен Венелинов технично изпълни пряк свободен удар, а кълбото летеше точно под напречната греда, но със сетни усилия Христо Лалев успя да се намеси и да избие в корнер.

В последните 20-ина минути на мача, домакините натиснаха съперника, но така и не стигнаха до гол. В стремежа си да стигнат до изравнително локомотивци заложиха на дълги центрирания към и пред вратата на гостите, но успяха да спечелят само няколко ъглови удара. При два от тях пред вратата на Лалев се създадоха добри възможности, но намесата на вратаря бе решаваща. В даденото 3-минутно продължение не се случи нищо интересно и срещата завърши 0:1.

Така след тази среща „железничарите“ остават с актив от 12 точки и голова разлика 14-24.

Двата отбора играха в следните състави:

Локомотив (Мездра): 89. Дяков, 21. Петьо Петков, 15. Г. Петров (К), 18. Янков, 8. Г. Иванов, 2. Милчев, 14. Венелинов, 10. Паоло Петков, 7. Бонев, 19. Ганчев, 88. Стоян Иванов

Севлиево: 76. Лалев, 4. Цонев, 5. Павлов, 3. И. Иванов, 14. Трифонов (К), 23. Стефан Иванов, 10. Радев, 11. Стоянов, 9. Макавеев, 92. П. Иванов, 93. Д. Петров