© архив

В самото начало на двубоя гостите от плевенското село нацелиха гредата. „Железничарите“ откриха резултата в 16-ата минута чрез Лионел Матадос. До края на първата част нямаше друга чиста ситуация пред една от двете врати и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

В 58-ата минута „Локомотив“ имаше шанс да удвои преднината си. Влезлият като резерва в състава на гостите Павел Пенков игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана опитният Николай Ганчев, но стражът на „Ювентус“ отрази удари.

Този пропуск явно се отрази на домакините, които направиха няколко пропуска. Пред чисти положения се оказаха Митко Красимиров и Лионел Матадос, но и двамата не успяха да отбележат.

Напрежението оказа влияние в 72-ата минута, когато Методи Янков опита да изчисти топката, но я прати неспасяемо в собствената си врата за 1:1.

Това попадение окрили гостите, които две минути по-късно отново нацелиха гредата. В 80-ата минута „Ювентус“ шокира домакините. Александър Скорчев се разписа за 1:2, правейки пълен обрат в мача.

В последната минута на редовното време арбитърът отново посочи бялата точка в полза на „железничарите“, отново за игра с ръка. Този път зад топката застана Пламен Венелинов, който не сгреши и изравни резултата, носейки точката на своя тим. След тази среща „Локомотив“ е на 12-то място с актив от 12 точки.

Стартови състави: „Локомотив“: Никълъс Петров, Митко Милчев, Генади Петров, Васислав Димитров, Николай Ганчев, Николай Генов (Методи Янков), Гроздан Илиев, Паоло Петков (58 Петьо Петков), Пламен Валериев, Ивайло Златев, Лионел Матадос

„Ювентус“: Иван Николов, Кристиян Марков (Георги Горанов), Кристиан Аначков, Валентин Антонов, Любомир Йозов, Николай Генов (Павел Пенков), Велислав Иванов (Иван Йолов), Тодор Тодоров, Александър Скорчев, Владислав Христов, Ивайло Дюлгеров

В следващия кръг „червено-черните“ гостуват на съименника си от Дряново. Мачът е на 6-ти ноември, от 14:30 часа.