Двубоят започна равностойно. За домакините с пропуски се отчетоха Гроздан Илиев, който прати кълбото над вратата на гостите, и Милен Василев, който от непосредствена близост стреля неточно.

В средата на първата част Милен Василев падна в наказателното поле на „виолетовите“, но претенциите на домакините за 11-метров наказателен удар не бяха уважени.

В 36-ата минута голмайсторът на „болярите“ - Димитър Байдаков, надскочи всички футболисти в наказателното поле и стреля с глава, но топката прелетя на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В ответната атака Лионел Матадос получи пас от дясно и прати кълбото в мрежата за 1:0.

Първото полувреме бе белязано от любопитна ситуация. Един от страничните съдии се размени с четвъртия рефер, тъй като се почувства зле.

През втората част темпото спадна. Гостите търсеха изравнителното попадение, но липсваше точност при завършващия удар.

В 61-ата минута „железничарите“ получиха правото да изпълнят фаул. Зад топката застана Милен Василев., но ударът ме бе избит от Иван Георгиев, а при добавката, вратарят на гостите улови.

„Болярите“ се втурнаха в атака, започната от Борислав Марков. Младокът подаде към опитния Джихат Кямил, който центрира към Димитър Динев. Топката се озова в капитана Димитър Байдаков, който падна в наказателното поле, но съдията даде сигнал играта да продължи.

До края на срещата не се стигна до попадение и от двата отбора и двубоят завърши 1:0 в полза на „Локомотив“. Така момчетата на Ники Нинов спечелиха ценни три точки и вече имат 8 пункта в актива си.

Стартови състави:
„Локо“: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Николай Ковачев, Светослав Валериев (к.), Гроздан Илиев, Давид Стоянов, Методи Янков, Лионел Матадос , Милен Василев (Паоло Петков, Николай Генов, Владимир Найденов)
старши треньор: Николай Нинов

„Етър-2“: Иван Георгиев,Юлиян Райков, Димитър Цонев, Десислав Пенев, Калоян Митев, Борислав Марков, Кристиян Кънчев, Христо Марков, Димитър Байдаков, Кристиян Иванов, Стивън Маналов (Ивалин Петков, Джихат Кямил, Димитър Динев, Марио Балъков и Теодосии Райков)
старши треньор: Стефан Данаилов

Жълти картони:
Ковачев, Илиев, Петков (Л), Райков, Балъков (Е)

Главен съдия: Петър Кузев (Габрово)

В следващия кръг „железничарите“ гостуват на „Локомотив“ (Дряново). Двубоят е на 11-ти октомври, от 16:00 часа.