Първото полувреме започна с натиск на домакините. Последваха удар на Давид Стоянов от фаул и далечен изстрел на Николай Ковачев, преминали на сантиметри покрай десния стълб на вратата, пазена от Иванов. В 14-ата минута капитанът на гостите Юлиян Младенов пробва директен удар, но кълбото прелетя покрай гредата.

Домакините откриха резултата в 28-ата минута, чрез капитана Валдемар Стоянов, след центриране на Милен Василев. В 34-та минута Румен Миков от гостите отправи неточен удар. В ответната атака Николай Ковачев напредна по десния фланг и центрира към наказателното поле. Топката попадна у Лионел Матадос, който стреля от движение, правейки резултата 2:0.

В 60-ата минута вратарят на „черно-белите“ в този двубой, отрази далечни удари на Альоша Илиев. Малко по-късно, след хубава атака по левия фланг, Лионел Матадос прати топката в обсега на Петко Иванов. В 70-ата минута Гроздан Илиев бе съборен и реферът отсъди фаул. Зад топката застана Милен Василев, който прати топката над напречната греда.

Пет минути преди края на двубоя, „железничарите“ отбелязаха трето попадение. След центриране на Милен Василев, Валдемар Стоянов се разписа за втори път в мача, правейки резултата класически. Три минути по-късно, гостите нацелиха гредата, а кълбото се озова в непокрития Альоша Илиев, който оформи крайния резултат 3:1.

След този мач „Локомотив“ събраха 20 точки, а гостите от „Пещера“ остават с 11.

„Локомотив“: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Милен Василев (Росен Крумов), Николай Ковачев (Николай Цолов), Давид Стоянов, Методи Янков (Паоло Петков), Валдемар Стоянов (к.), Лионел Матадос
старши треньор: Николай Нинов

„Пещера“ (Галата): Петко Иванов, Златко Радославов, Ивелин Аладжов, Младен Младенов (Младен Ивайлов), Младен Русков (Момчил Симеонов), Альоша Илиев, Юлиян Младенов (к.), Румен Миков (Михаил Манчев), Руси Шутев (Радослав Радославов), Слави Младенов, Милко Милков (Валентин Трифонов)
старши треньор: Ивайло Петков

Главен съдия: Николай Недков (Видин)
Асистенти: Николай Щирков (Видин) и Светослав Моллов (Плевен)
Четвърти съдия: Даниел Иванов (Видин)
Делегат на БФС: Веселин Игнатов (Монтана)

Жълти картони: Младен Русков и Альоша Илиев (П)

В следващия кръг „железничарите“ гостуват на „Дреновец“. Срещата е на 15-ти ноември от 14:30 часа.