Гостите от Видин откриха резултата още в десетата минута на мача.

„Локомотив” успя да стигне до изравнителен гол в края на първата част. Александър Лазаров центрира към Светослав Бонев, който с глава прати кълбото в мрежата.

Второто полувреме започна отлично за домакините от Мездра. Първо Александър Лазаров покачи на 2:1 с удар извън наказателното поле, а малко по-късно отново Светослав Бонев се озова в прегръдките на съотборниците си, след като се разписа за 3:1 с далечен удар.

Няколко минути след това гостите от Видин получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след който намалиха.

„Железничарите” обаче бързо убиха надеждите на „Бдин” за нещо повече от тази среща. Точка на спора сложи Паоло Петков, оформяйки крайното 4:2.

По този начин „червено-черните” спечелиха своеобразната битка за второто място, измествайки „Бдин” (Видин).

След този кръг „Локомотив” има актив от 28 точки и голова разлика 53-38, а видинчани са трети с 27 пункта и голово съотношение 46-27.

В следващия кръг „железничарите” гостуват на „Левски” (Лом). Срещата е на 26-ти април.